REKLAMA

WSIiZ: Kolejny rok akademicki w trybie nauczania hybrydowego

RZESZÓW / PODKARPACIE. W październiku 2020 r. wszystkie wykłady i konwersatoria będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny – taką decyzję podjęły władze WSIiZ.

Decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców – informuje w komunikacie wysłanym społeczności akademickiej Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. W przesłanej wiadomości Rektor zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W liście do pracowników WSIiZ dr Wergilusz Gołąbek dziękuje im za dotychczasowe zaangażowanie i podkreśla, że szkoła bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysową sytuacją:

Stanęli Państwo na wysokości zadania. Sygnały, które do nas bowiem docierają od studentów są jednoznaczne – doceniają wysiłek Uczelni i jakość oferowanych zajęć. Można stwierdzić, rezygnując z fałszywej skromności, że jesteśmy jedną z niewielu uczelni w Polsce, która w tak profesjonalny sposób prowadziła zajęcia dydaktyczne w czasach epidemii. Za to Państwu jeszcze raz dziękuję.

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami miał miejsce w czasie rzeczywistym.

Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów. Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400.

Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br. W kampusie uczelni w Kielnarowej odbywały się wybrane zajęcia na 4 kierunkach studiów: Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Z kolei w budynku przy ulicy Sucharskiego stacjonarnie odbywały się niektóre zajęcia w ramach Centrum Studiów Podyplomowych.


Nowy rok akademicki na rzeszowskim WSIiZie rozpocznie się w trybie nauczania hybrydowego

źródło: WSIiZ Rzeszów

17-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)