REKLAMA

Wojewódzkie obchody Święta Policji. Zobaczcie ZDJĘCIA

ZACZERNIE,RZESZÓW / PODKARPACIE. Tegoroczne Wojewódzkie obchody Święta Policji miały skromniejszą oprawę. Podczas uroczystego apelu z udziałem kierownictwa podkarpackiej Policji i władz wojewódzkich, wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom wręczono awanse i odznaczenia. Wśród gości byli też samorządowcy i szefowie służb mundurowych, których uhonorowano Medalami za Zasługi dla Policji.

Dziś (29 bm.), w siedzibie Oddziału Prewencji Policji, mieszczącym się w podrzeszowskim Zaczerniu, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Z uwagi na epidemię, liczba wyróżnionych policjantów i zaproszonych gości została ograniczona.

Dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykowi Moskwie. Następnie, przy dźwiękach hymnu państwowego, na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę.

Komendant Moskwa przywitał gości, wśród nich przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart i Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, starostów, burmistrzów i wójtów. Podziękował za obecność przedstawicielom służb mundurowych oraz policyjnych związków zawodowych i stowarzyszeń.

Komendant w swoim wystąpieniu przypomniał o najważniejszych rocznicach, jakie przyszło nam świętować w tym roku. To 30-lecie powstania współczesnej Policji oraz 95. rocznica powołania Policji Kobiecej. Z tej okazji szczególne podziękowania skierował do policjantek służących w naszym garnizonie. Komendant przypomniał o trudach policyjnej służby, w tym roku pełnionej w szczególnych warunkach epidemii. Podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za codzienne zaangażowanie i trud, pogratulował profesjonalizmu i osiągnięć. Słowa uznania skierował też do osób, służb, instytucji i organizacji, które na co dzień współpracują z podkarpacką Policją.

Święto Policji to okazja do wręczenia odznaczeń i awansów. Medalami Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało przez Prezydenta RP 52 policjantów i pracowników Policji (15 – złotym, 32 – srebrnym i 5 – brązowym). To odznaczenie jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 40 odznak Zasłużony Policjant (1 złotą, 5 srebrnych, 34 brązowe).

Z okazji Święta Policji, awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 1257 podkarpackich policjantów: 27 w korpusie oficerów starszych, 42 w korpusie oficerów młodszych, 507 w korpusie aspirantów, 547 w korpusie podoficerów i 134 w korpusie szeregowych.

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, MSWiA nadał Medale Za Zasługi dla Policji. Srebrne odebrali nadbryg. Andrzej Babiec Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk. Brązowe medale wręczono gen.bryg. Robertowi Rogozowi Komendantowi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, st. bryg. Mariuszowi Bieńczakowi Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Pawłowi Baj Burmistrzowi Głogowa Małopolskiego, Robertowi Bednarzowi Staroście Niżańskiemu, Markowi Iwasieczko Wójtowi Gminy Medyka, Waldemarowi Paluchowi Burmistrzowi Jarosławia i Janowi Pelczarowi Staroście Krośnieńskiemu.

Po wręczeniu odznaczeń i awansów oraz złożeniu gratulacji wyróżnionym, przyszedł czas na wystąpienia.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart odczytała list, jaki do funkcjonariuszy i pracowników Policji skierował Mariusz Kamiński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przekazała też wyrazy uznania i podziękowania dla podkarpackich policjantów, którzy w ostatnich miesiącach angażowali się w działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Gratulacje i życzenia, w imieniu Marszałka, przekazał Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Podziękował mundurowym także za poświęcenie i zaangażowanie w działania na terenach dotkniętych powodzią.

List gen.insp. Jaroslawa Szymczyka Komendanta Głównego Policji skierowany do policjantek, policjantów i pracowników garnizonu podkarpackiego odczytał insp. Zbigniew Sowa I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

KWP

[ngg src=”galleries” ids=”8702″ display=”basic_thumbnail”]


29-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)