REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia pomagają rodzinom z podtopionej „Troi Północy”

Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wiele rodzin pozostało bez dachu nad głową. W piątek 10 lipca terytorialsi dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.

Piątek 10 lipca – żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego oraz jasielskiego. Wczesnym rankiem terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową.

3_1

To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny. Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę – 8 lipca.

Misją żołnierzy WOT w czasie pokoju jest między innymi: wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach usuwania skutków klęsk żywiołowych, niesienie pomocy powodzianom, jak również wsparcie służb w czasie akcji poszukiwawczych. Podkarpaccy terytorialsi wywiązują się ze swoich obowiązków w wielu obszarach na najwyższym poziomie. Od początku pandemii pomagają kombatantom, osobom starszym, organizują kordony sanitarne w placówkach medycznych a zespoły medyczne od kwietnia pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W miniony piątek i sobotę terytorialsi organizowali mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive thru” w Jarosławiu.

Natomiast od 23 czerwca żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła nasz region.

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

Zdjęcia i tekst : 3.PBOT


12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)