REKLAMA

Spadająca gałąź uderzyła mężczyznę. Akcja linowa (VIDEO)

PODKARPACIE. 28 października  Lotnicze Pogotowie Ratunkowe poprosiło o pomoc ratownika pokładowego GOPR w związku ze zgłoszeniem o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w lesie w okolicy miejscowości Huta Brzuska. Z wywiadu wynikało, iż poszkodowany to pracownik leśny, który został uderzony w głowę spadającą gałęzią.

– Do wypadku zadysponowano również zespół wyjazdowy z Centrali GOPR w Sanoku. Załoga Ratownika 10 po dolocie miała bardzo duży problem ze zlokalizowaniem poszkodowanego, która wynikała z bardzo gęstego iglastego lasu w tym rejonie. Dopiero po wylądowaniu na łące, ekipę w składzie – lekarz oraz ratownik medyczny zabiera pracownik leśny i następnie samochodem terenowym zawozi w pobliże miejsca zdarzenia. Po dotarciu i zabezpieczeniu poszkodowanego, zostaje on ewakuowany za pomocą techniki długiej liny i następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. Zastosowanie tej techniki znacznie przyśpieszyło ewakuację mężczyzny z tego trudno dostępnego terenu, który w dalszym ciągu był głęboko nieprzytomny – relacjonują bieszczadzcy GOPRowxy.

Film przedstawia moment ewakuacji pacjenta w specjalnych noszach TYROMONT wraz z lekarzem. Ratownik LPR w tym momencie trzyma linkę antyrotacyjną.


foto poglądowe: Grupa Bieszczadzka GOPR

30-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)