REKLAMA

Przelał 80 tys złotych, tracąc oszczędności życia

PODKARPACIE. 74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego padł ofiarą oszustów i stracił ponad 80 tys złotych. Osoba podająca się za pracownika firmy kryptowalutowej, podczas rozmowy telefonicznej, zmanipulowała mężczyznę. Senior wykonał cztery przelewy bankowe, tracąc w ten sposób oszczędności całego swojego życia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad 80 tys. złotych. 74-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego otrzymał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika firmy, która zajmuje się kryptowalutą. Rozmówca powiadomił seniora, że na platformie firmy ma do wybrania pieniądze w kwocie 100 tys. zł. Warunkiem wypłacenia gotówki było wpłacenie zaliczki oraz opłacenie podatku w kwocie ponad 18 tys. Euro.

74-letni mężczyzna w ciągu dnia otrzymał kilka telefonów od pracowników firmy. Rozmówcy namawiali seniora do wykonania przelewów. Mężczyzna po namowie zrobił cztery przelewy na numer rachunku podanego przez rzekomego pracownika firmy. Z uwagi na fakt, że przelane pieniądze nie pokryły w całości zaliczki, mężczyzna postanowił zwrócić się o kredyt w banku. Senior opowiedział całą historię pracownikom banku i tutaj został poinformowany, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa.

Teraz policjanci poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność. Podczas rozmów zachowuj zdrowy rozsądek i dużą ostrożność! Nie ulegaj presji, nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili! Nie podawaj podczas takiej rozmowy żadnych danych, haseł, informacji o koncie, ani też nie udostępniaj ekranu komputera.

Zdjęcie poglądowe

KPP Jarosław

29-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)