REKLAMA

POWÓDŹ. Woda porwała wóz strażacki i bus w Kańczudze! (WIDEO)

KAŃCZUGA / PODKARPACIE. W wyniku piątkowej nawałnicy woda porwała wóz strażacki i bus z pięcioosobową rodziną. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej wszystkie osoby uratowano.

Przechwytywanie_153 Foto: Zintegrowana Służba Ratownicza / Facebook

W sobotę około godziny 1:00 nad ranem ratownicy zauważyli porwany przez wodę wóz strażacki, a także bus. W busie podróżowała pięcioosobowa rodzina. Powódź była następstwem nawałnicy, jaka przeszła w piątek, w godzinach popołudniowych przez Kańczugę (powiat przeworski). Spowodowała ona tak zwaną powódź błyskawiczną i gwałtowne podniesienie się poziomu rzeki Mleczki.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim. Samochód straży pożarnej, która prowadziła ewakuację mieszkańców, został porwany przez silny nurt rzeki. Na miejscu natychmiast interweniowały nasze zespoły. Osoby zostały ewakuowane z pojazdu przez Zintegrowaną Służbę Ratowniczą oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe a następnie trafiły pod opiekę naszych ratowników – informuje Zintegrowana Służba Ratownicza.

Łącznie z obu aut ewakuowano 8 osób.

Nasi ratownicy od kilku godzin prowadzą działania podczas powodzi błyskawicznej, która wystąpiła na terenie województwa podkarpackiego w powiecie przeworskim. Sytuacja na miejscu jest bardzo trudna. W działaniach zaangażowano znaczne siły i środki straży pożarnej z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W czasie akcji współpracujemy z Wodne Pogotowie Ratunkowe. W miejscowości Kańczuga woda zalała blisko 100 budynków – dodaje Zintegrowana Służba Ratownicza.

Zintegrowana Służba Ratownicza to ochotnicy, którzy swój wolny czas poświęcają na działania ratownicze.

Źródło: Zintegrowana Służba Ratownicza / Facebook

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)