REKLAMA

Polski „pacjent zero” wyzdrowiał z KORONAWIRUSA!

POLSKA. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował, że mężczyzna, który jako pierwszy w Polsce miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19, wyzdrowiał. W środę ma zostać wypisany do domu!

csm_89778043_570199530256966_9108321721399640064_o_013b17555c

Foto: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

 Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta „zero”, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ – A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje szef Oddziału Zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, lekarz Jacek Smykał.

Przypomnijmy – pacjent „zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy – czytamy na Facebooku Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

 

 

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze / Facebook.

17-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)