REKLAMA

PODKARPACIE. 48-latek mimo dozoru znęcał się nad rodziną. Został aresztowany

PODKARPACIE. Karę trzech miesięcy aresztu zastosował sąd wobec 48-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Radymnie. Od pewnego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Pomimo ustanowionych zakazów, jeszcze tego samego dnia je naruszył. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

303-219912

Foto: KPP Jarosław

Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać wobec swojej żony oraz dzieci 48-letni mężczyzna. Adres interwencji był już znany mundurowym. Rodzina była objęta procedurą Niebieskiej Karty.

W sprawie przemocy psychicznej i fizycznej nad rodziną 48-latek miał wydany dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz opuszczania kraju. Pomimo ustanowionych zakazów, mężczyzna jeszcze tego samego dnia naruszył je. W trakcie awantury domowej sprawca nadal znęcał się nad najbliższymi, demolował dom i kierował groźby karalne pozbawienia życia i podpalenia budynku.

Zaalarmowani policjanci natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Tutaj mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił prokuraturze na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sad Rejonowy w Jarosławiu przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 


 

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Źródło: KPP Jarosław

19-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)