REKLAMA

Nowi funkcjonariusze BiOSG złożyli ślubowanie (FOTO)

REGION. Ośmiu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło ślubowanie. Po około ośmiu miesiącach szkolenia pogranicznicy rozpoczną służbę na jednym z przejść granicznych na Podkarpaciu.

14-178435

Foto: BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu odbyła się uroczystość ślubowania ośmioosobowej grupy nowoprzyjętych funkcjonariuszy. W zbiórce przeprowadzonej w asyście sztandaru BiOSG uczestniczyła kadra kierownicza oddziału na czele z Komendantem gen. bryg. SG Robertem Rogozem oraz rodziny młodych strażników granicznych.

W ośmioosobowej grupie są trzy kobiety. Poza jednym wyjątkiem wszyscy to mieszkańcy Podkarpacia. Cztery osoby mają wykształcenie wyższe, pozostali średnie.

W trakcie uroczystości głos zabrał komendant oddziału. W krótkim przemówieniu zwrócił się do nowych funkcjonariuszy SG oraz ich bliskich. Podkreślił, że służba Państwu i Społeczeństwu daje ogromną satysfakcję i jest powodem do dumy. Każdemu z młodych strażników życzył sukcesów w trakcie szkoleń i w dalszej służbie.

Młodzi adepci Straży Granicznej już w najbliższych dniach pojadą do jednego z ośrodków szkolenie SG gdzie będą uczestniczyć w szkoleniu podstawowym oraz podoficerskim. Po około ośmiu miesiącach rozpoczną służbę na jednym z przejść granicznych na Podkarpaciu (Budomierz, Korczowa, Medyka).

Źródło: BiOSG

07-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)