REKLAMA

Nietrzeźwy i zakazem prowadzenia pojazdów

PODKARPACIE. Sieniawscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koncentrację i refleks, co może doprowadzić do tragedii.

Wczoraj sieniawscy policjanci przed godz.17, w miejscowości Majdan Sieniawski, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Od siedzącego za kierownicą 28-latka policjanci poczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy około promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do kwietnia 2022 roku. Za swoje zachowanie 28-letni mieszkaniec Gdańska odpowie teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mimo wcześniejszego wyroku, a także złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

travel-2724331_1280

KPP Przeworsk

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)