REKLAMA

Nastolatkowie włamali się do szkoły. Na sumieniu kilka kradzieży

PODKARPACIE. Dzielnicowi z komisariatu w Pruchniku zatrzymali dwóch nastolatków, którzy włamali się do szkoły na terenie gminy Pruchnik. Dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie, obaj sprawcy wpadli tuż po przestępstwie. Okazało się, że 19-latek oraz jego 15-letni wspólnik mają na sumieniu także włamania do ciągników, do mieszkania oraz kradzież oleju z ciągnika. Pokrzywdzeni wycenili wartość start na blisko 6 tys zł.

W poniedziałek około godz. 12.30, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej ze szkół na terenie gminy Pruchnik. Z przekazanej informacji wynikało, że dwie osoby wybiły szybę i wchodzą do wnętrza budynku. Zgłaszający podał numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszali się sprawcy włamania. Policjanci na miejscu zauważyli wybitą szybę w oknie budynku, jednak wewnątrz nie było nikogo.

Funkcjonariusze przystąpili do poszukiwań sprawców. W trakcie tych czynności, w sąsiedniej miejscowości, zauważyli samochód o podanych numerach rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gminy Jarosław, jego pasażerem był 15-letni mieszkaniec gminy Pruchnik. W trakcie przeprowadzonej rozmowy, obaj młodzi mężczyźni oświadczyli, że to oni wybili szybę w budynku szkoły, weszli do środka, jednak nie znaleźli tam przedmiotów, które ich interesowały, dlatego odjechali.

19-latek oraz jego 15-letni wspólnik zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że nastolatkowie mają więcej na sumieniu. Odpowiedzą także za włamanie do dwóch ciągników rolniczych i kradzież trzech akumulatorów, za włamanie do mieszkania, z którego ukradli komputer stacjonarny z monitorem, a także za kradzież z dwóch innych ciągników sześciu akumulatorów oraz kradzież z kolejnych dwóch ciągników oleju napędowego. Usiłowali też włamać się do następnego ciągnika, jednak nie zdołali pokonać jego zabezpieczeń. Do tych zdarzeń doszło na terenie gminy Pruchnik w miesiącach luty – marzec br. Pokrzywdzeni wycenili starty na blisko 6 tys. zł.

Starszy ze sprawców został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. 15-latek będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

KPP Jarosław

19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)