REKLAMA

Na „Dworzysko” zajechały kampery

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Firma zajmować się będzie sprzedażą i serwisem kamperów – pojazdów kempingowych.

Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować. Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną.

Olga Stawarz, właścicielka firmy, mówi: – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy „Dworzysko” ze względu na doskonałą infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej.

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” to firma z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł. To autoryzowany dealer koncernu „Trigano”, skupiającego większość marek samochodów kempingowych, specjalizującego się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Obecnie planuje się wdrożenie technologii typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu.


Olga Stawarz, właścicielka spółki: – Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą się samochodami kempingowymi.

Dla rozwoju regionalnego

– Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma planuje na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.


Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”: – Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej.


Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski: – Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki.


PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 20 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.


Logo PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

(pw) / materiały nadesłane

05-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)