REKLAMA

Maturzystka z regionu zdała maturę na 100 procent

REGION. Emilia Matrejek z Jarosławia jest jedyną maturzystką w województwie podkarpackim, która zdała tegoroczny egzamin dojrzałości na 100 procent. W skali kraju takich uczniów było łącznie 12. Najlepsi, podczas gali ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, otrzymali wyróżnenia i stypendia.

IMG_20190920_145449

Foto: ZSDGiL w Jarosławiu

W minionym roku szkolnym maturę zdawało 247 230 młodych osób, z czego Kapituła Projektu wyłoniła 25 wyróżniających się najlepszymi wynikami w skali całego kraju i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Laureaci VI edycji pochodzą z 12 województw, a jedyną Laureatką w województwie podkarpackim została Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnym im. A. Witkowskiego w Jarosławiu.

Na tegoroczną VI Galę, która odbyła się w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, zaproszono Emilię wraz z dyrektor ZSDGiL, Renatą Tomaka-Pasternak. Wśród zaproszonych Gości byli również przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, Okręgowej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także rektorzy trójmiejskich uczelni. W trakcie gali nastąpiła prezentacja laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród, a wykład specjalny nt. „Przemiany miłości” wygłosił prof. Bogdan Wojciszke (Uniwersytet Humanistyczno- Społeczny SWPW). 

7c1c9aa03c51b585e34d0c723421162e_LFoto: ZSDGiL w Jarosławiu 

Emilia Matrejek to przyszła studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku międzynarodowy biznes, finanse i zarządzanie. Podczas gali mówiła o swoim największym marzeniu, którym jest połączenie wykształcenia z pasją, czyli gotowaniem – być może prowadzeniem restauracji.

Źródło: informacja prasowa ZSDGiL w Jarosławiu

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)