REKLAMA

Ludzie inwestują w nieruchomości. Pieniądze tracą na wartości

W I półroczu 2020 roku, produkcja sprzedana przemysłu w województwie podkarpackim była niższa, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku. Wzrosła natomiast produkcja sprzedana budownictwa.

Produkcja sprzedana przemysłu w województwie podkarpackim w okresie pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku wyniosła 23,8 mld zł, w tym produkcja sprzedana przetwórstwa przemysłowego 22,8 mld zł w cenach stałych (ceny bieżące z 2015 roku). Natomiast produkcja sprzedana budownictwa w opisywanym okresie osiągnęła wartość 3,6 mld zł w cenach bieżących.

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu na Podkarpaciu w I półroczu 2020 roku spadła o 12,8%, w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku. Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu nastąpił tylko w województwie podlaskim (o 4,3%) i województwie mazowieckim (o 3,9%). Produkcja sprzedana budownictwa na Podkarpaciu była z kolei wyższa niż w ub. roku (o 10,3%). Pod względem wzrostu produkcji sprzedanej budownictwa, Podkarpacie uplasowało się na 6. miejscu wśród województw. Najwyższy wzrost zanotowano w województwie podlaskim – 29,5%, a największy spadek w województwie wielkopolskim – 4,8%.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
*tytuł chodzi od redakcji

15-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)