REKLAMA

KORONAWIRUS: Sytuacja na Podkarpaciu. 11 osób zarażonych w Polsce

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były i są weryfikacji pod kątem stanu zdrowia.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem lub w kwarantannie domowej pozostaje 275 osób. Wszystkie są zdrowe.

Na terenie województwa podkarpackiego hospitalizacji podlega 9 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 63 testy, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego
Otrzymany w dniu 9 marca 2020, o godzinie 8:15

 

W Polsce u 11 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o potwierdzonych kolejnych dwóch przypadkach i 23 osobach hospotalizowanych.

W stanie ciężkim znajduje się 73-letni mężczyzna zarażony koronawirusem, który w piątek został przyjęty na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Rzeczniczka szpitala informowała, że mężczyzna ma objawy ciężkiego przypadku koronawirusa: zapalenie płuc i niewydolność oddechową.

09-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)