REKLAMA

GRANICA: Skradziona Mazda rozebrana na części

MEDYKA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z Medyki udaremnili wywóz na Ukrainę 160 części pochodzących ze skradzionej kilkanaście dni temu mazdy. Podzespoły z auta poszukiwanego przez niderlandzkie służby usiłował wywieść z UE obywatel Ukrainy.

W niedzielę (25 bm.) do odprawy na wyjazd z Polski w Medyce zgłosił się 60-letni obywatel Ukrainy – kierowca busa. Mężczyzna przewoził kilkaset części samochodowych. Funkcjonariusze Straży Granicznej szczegółowo sprawdzili legalność pochodzenia podzespołów. W trakcie kontroli pod używanymi częściami ujawnili 160 ukrytych elementów pochodzących z Mazdy CX5 skradzionej niespełna 2 tygodnie wcześniej w terytorium Niderlandów.

Mundurowi z SG ustalili, że ujawniany transport to niemal wszystkie elementy (z wyjątkiem karoserii) niezbędne do złożenia kompletnego pojazdu. Były to m.in.: silnik, zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy. Wartość podzespołów oszacowana na 28 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

Od początki 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpaciu zatrzymali prawie 1,5 tys. części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych podzespołów przekracza 900 tys. złotych.

BiOSG

27-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)