REKLAMA

GRANICA: Przemytnicze plany spaliły na panewce (ZDJĘCIA)

Czujne nosy naszych psów po raz kolejny pomogły funkcjonariuszom w udaremnieniu przemytu papierosów. Tym razem Cedra, Koko, Bruce i Jake udaremniły przemytnicze plany kierowców w Medyce i Korczowej.

Na 470 paczek papierosów naprowadziła funkcjonariuszy Cedra. 5-letni owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych pomógł funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli ukraińskiego busa. Papierosy ukryte były w specjalnej skrytce w dachu pojazdu. Podejrzany o przemyt 33-letni ob. Ukrainy wpłacił 500 zł tytułem grzywny. Konsekwencją przemytu jest także zatrzymany samochód oraz wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

Spory sukces ma na swoim koncie także Bruce. Pracujący od 2 lat z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS, Springer spaniel angielski pomógł w wykryciu 1 tys. paczek papierosów. Do udaremnienia przemytu doszło na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli autokaru jadącego ze Lwowa do Krakowa. Bruce zainteresował się skrytką w podłodze, w której schowane były papierosy warte ponad 14 tys. złotych.

Czujnym nosem w trakcie kontroli pojazdów wykazała się także Koko. To owczarek belgijski Malinois, który od 3 lat wspiera funkcjonariuszy KAS w wyszukiwaniu nielegalnych wyrobów tytoniowych Podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Korczowej, Koko pomogła w wykryciu autokarowych skrytek, w których znajdowało się 455 paczek papierosów.

Na trop nielegalnych papierosów na przejściu granicznym w Korczowej wpadł także Jake. To pies rasy Springer spaniel angielski pracujący z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS od 4 lat. Czujny nos Jake’a doprowadził funkcjonariuszy do skrytki w dachu ukraińskiego busa, w którym kierowca przewoził ponad 400 paczek papierosów.

W strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu pracuje ponad 20 psów, w większości wyszkolonych do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Są także psy dualne wyszkolone do wyszukiwania różnego rodzaju zapachów np. tytoniu i narkotyków czy tytoniu i waluty. W wyszukiwaniu przemycanych towarów sprawdzają się różne rasy psów m.in. labradory, owczarki niemieckie, belgijskie czy teriery.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w okresie styczeń – sierpień 2020 r. udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,5 mln sztuk papierosów. W tym czasie wszczęto 351 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz wystawiono ponad 3,7 tysięcy mandatów karnych na łączną kwotę 1,3 mln złotych.

IAS w Rzeszowie


09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)