REKLAMA

GRANICA: Kierowcy autobusów przemytnikami (FOTO)

2 tys. sztuk biżuterii, prawie 3 tys. samochodowych zapachów oraz 1,5 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. Na próbie przemytu towaru przyłapani zostali kierowcy autokarów.

Podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej wykryli niezgłoszony do kontroli towar. Ponad 2 tys. sztuk różnego rodzaju biżuterii min. łańcuszków, kolczyków, pierścionków, zawieszek oraz blisko 3 szt. zapachów samochodowych ukrytych było w bagażniku za ścianą kierowcy. Część znajdowała się w bagażach. Rynkowa wartość towaru oszacowana została na 50 tys. złotych.

Do nielegalnego przewozu przyznał się 26- letni kierowca. Na poczet kary grzywny grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 4 tys. złotych.

Na próbie przemytu przyłapany został także kierowca autokaru jadącego z Kijowa do Poznania. Podczas kontroli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli w licznych skrytkach pojazdu 1481 paczek papierosów. Do ich własności i ukrycia przyznał się kierowca. Jak tłumaczył, chciał sprzedać papierosy w Polsce.

Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego zabezpieczona została kwota 18 tys. złotych. Krajowa Administracji Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o zobowiązanie mężczyzny do powrotu na Ukrainę. Decyzja zakazująca kierowcy ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres 5 lat.

KAS w Rzeszowie

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)