REKLAMA

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Woda sieje spustoszenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu po przejściu burz i ulew w piątek. Woda sieje spustoszenie, niszcząc drogi, powalając drzewa, zatapiając ogródki, place i parki. Topi wozy strażackie.

Po wczorajszych gwałtownych opadach deszczu na terenie województwa podkarpackiego w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zorganizowano briefing prasowy z udziałem wojewody Ewy Leniart oraz podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzej Babca.

Infromowano między innymi, że najtrudniejsza sytuacja była w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przemyskim i przeworskim, gdzie strażacy przeprowadzali wiele interwencji.

Przekazano ostrzeżenie dla Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, łańcuckiego, przeworskiego, leżajskiego i niżańskiego o możliwości wystąpienia nagłych wezbrań na rzekach i potokach mogących powodować podtopienia i zalania.

Mieszkańców Rzeszowa poinformowano ponadto, że w związku z możliwością gwałtownego wezbrania Strugu należy zabezpieczyć w miarę możliwości mienie i przygotować się do ewentualnej ewakuacji!

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Wkrótce zdjęcia.

Hyżne, Dylągówka, podtopione domy. 26.06.2020

Youtube.com / Movie Frame
Drohobyczka (powiat przemyski) – skutki ulewy
Youtube.com / Dariusz Szybiak

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim. Samochód straży pożarnej, która prowadziła ewakuację mieszkańców, został porwany przez silny nurt rzeki. Na miejscu natychmiast interweniowały nasze zespoły.

– Osoby zostały ewakuowane z pojazdu przez Zintegrowaną Służbę Ratowniczą oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe a następnie trafiły pod opiekę naszych ratowników – relacjonują ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej (Facebook).

Miejscowość Korzeniec (powiat przemyski)

 

foto nagłówek: Zintegrowana Służba Ratownicza / Facebook źródło: Red., PUW w Rzeszowie, Facebook

27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)