REKLAMA

Cudzoziemcy „zamierzali” pracować w Polsce

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali w okolicach Przemyśla sześciu Ukraińców, którzy zamiast jechać do pracy w Polsce zmierzali na Słowację. Klienci nieuczciwej agencji pracy jeszcze tego samego dnia wrócili z powrotem do swojego kraju.

9 marca strażnicy graniczni z placówki w Medyce prowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Busa, którym podróżowało sześciu obywateli Ukrainy zatrzymano w podprzemyskich Wapowcach.

Według dokumentów mężczyźni w wieku 18-56 lat wjechali do Polski w celu podjęcia pracy w województwach opolskim oraz pomorskim. Granicę przekroczyli na podstawie paszportów biometrycznych oraz oświadczeń o zatrudnieniu wydanych przez agencję pracy tymczasowej zarejestrowanej w Polsce.

Podejrzenia mundurowych wzbudził jednak kierunek w jakim zmierzał bus. Dokładne sprawdzenia potwierdziły oszustwo.

Okazało się, że przestawione oświadczenia były oryginalne, jednak agencja wydała je na przypadkowe firmy działające w Polsce. Nie miała z nimi stosownych umów, a gotowe dokumenty sprzedawała po ok. 150 zł w firmie turystycznej na Ukrainie.

Cudzoziemcy przyznali, że oświadczenia były im potrzebne jedynie do wjazdu do Polski. W rzeczywistości jechali do pracy na Słowację. Wszyscy otrzymali zakaz wjazdu na 6 miesięczny do państw strefy Schengen i zostali skierowani na Ukrainę.

Straż Ganicza szczegółowo skontroluje nieuczciwą agencję pracy wydającą i rejestrującą dokumenty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że firma jest zarejestrowana na obywatela Ukrainy.

BiOSG

11-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)