REKLAMA

Bitwa o wozy II tura. Znamy zwycięskie gminy na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31 grudnia 1998 roku) gmina do 20 tysięcy mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Na Podkarpaciu wozy strażackie trafią do trzech gmin

1313-2
Foto: Biuro prasowe UMWP / archiwum

Łącznie 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z byłych 49 województw otrzyma, zgodnie z naszymi zapowiedziami, wozy strażackie. Między innymi dzięki akcji MSWiA udało się osiągnąć najwyższą frekwencję wyborczą w Polsce w XXI wieku – powiedział wiceminister spraw wewnętrzynych i administracji, Paweł Szefernaker.

Jedynym elementem, który zdecydował o zwycięskiej liście gmin, była frekwencja wyborcza (nie były do niej wliczane głosy oddane na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania). O nowe wozy nie mogły ubiegać się gminy, które zwyciężyły już w I edycji akcji.

W drugiej turze „Bitwy o wozy” najwyższą frekwencję – 94,61 proc. – odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie).

Drugie miejsce z frekwencją 89,9 proc. zajęła gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie), a trzecie z frekwencją 86,86 proc. gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie).

W żadnej z 49 zwycięskich gmin frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

Na Podkarpaciu wóz strażacki wygrały gminy:

– Byłe województwo krośnieńskie

  • gm. Jasienica Rosielna – frekwencja 76,5%

– Byłe województwo przemyskie

  • gm. Zarzecze – 68,6%

– Byłe województwo rzeszowskie

  • gm. Hyżne – 74,11%

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Pawła Szefernakera, w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie zwycięskich gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Źródło: MSWiA

15-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)